Архангело-Михайлівський Звіринецький монастир. Звіринецькі печери
м. Київ, вул. Мічуріна, 18-22
Але просто так, «з вулиці», потрапити в печери не вийде — у неробочий час вони на замку. Віруючі приходять на службу, яка правиться в печері щосуботи і щонеділі о 8.00 та 12.00. А екскурсійну публіку ченці збирають у Свято-Троїцькому Іонінському монастирі щодня о 12.30 і 15.00.
На мальовничих схилах Дніпра, за два кілометри на південь від Києво-Печерської Лаври, знаходяться Звіринецькі печери — давньоруська підземна обитель, про існування якої кияни дізналися лише сто років тому. Згідно з літописами, наприкінці XI століття Київський князь Всеволод збудував у цій місцевості свій заміський палац. Гадають, що саме від полювань, якими займався князь поблизу палацу, місцевість і отримала назву Звіринець.Імена деяких з них збереглися у вигляді стародавніх графіті над кількома печерними усипальнями, а також у ниші жертовника в невеличкій підземній церкві, де згадуються шість ігуменів Звіринецьких. Ні сто років тому, ні сьогодні вчені не можуть чітко визначити дати виникнення та запустіння давньоруського Звіринецького монастиря. Однак безсумнівно, що це — стародавня святиня, через яку Бог явив Свою Благодать і яка дозволяє більш глибоко зазирнути в історію печерожительства у вітчизняних монастирях, зокрема в самій Лаврі.
Владислав ДЯТЛОВ, 16.05.2005, портал "Православіє в Україні" (http://panoramakiev.narod.ru)
Відразу після виявлення ікони було зафіксовано кілька зцілень хворих, образ Божої Матері почали шанувати як чудотворний, його назвали "Звіринецький". Образ урочисто перенесли до Свято-Іонівського Троїцького монастиря і помістили в Троїцькому соборі — в мистецьки оздобленому срібному обрамленні над Царськими вратами. Із закриттям у 1934 р. Іонівської обителі, а за нею й Звіринецького скиту, слід ікони загубився. Лише в 2000 р. святий образ повернувся до монастиря (http://www.ukrainians-world.org.ua)