Замок Любарта
м. Луцьк,
Луцький Верхній замок є центральною спорудою Луцького державного історико-культурного заповідника «Старе місто». Зведений останнім великим князем Галицько-Волинського князівства Дмитром Любартом у 1340–1383 рр., замок слугував його резиденцією. З часом замок став улюбленим місцем перебування великого князя Литви Вітовта.
Місцеві мешканці стверджують, що глибина підземелля є більшою аніж
Були ще кімнати, викладені черепами, в них єзуїти тримали своїх полонених. Одне приміщення виявилось вщент наповнене людськими рештками. Кажуть, що і привид живе у тому підземеллі. Про неупокоєнну душу, що там блукає, багато розповідають дослідники Луцького підземелля. Одна з нерозгаданих таємниць підземелля – великий склеп молодої дівчини на ім’я Магдалена, яка померла у віці 19 років. Причина такої передчасної смерті лишається невідомою.
Немає також відповіді, чому склеп з тілом знаходиться саме в підземеллі. Цікавим є те, що відвідувачам не вдається сфотографувати склеп - на знімку залишається лише біла пляма. Очевидці розповідають, що привид дівчини ще й досі блукає підземеллям. До речі, є туристичний маршрут, який знайомить із підземеллями замку Любарта, він є не лише денним, а й нічним. За брамою В'їзної вежі чекають (якщо екскурсія відбувається вночі) лицарі зі смолоскипами, дійство супроводжує середньовічна музика.
Графік роботи: щоденно з 10.00 до 17.00.
Але не треба думати, що визначні та цікаві місця Луцька закінчуються Верхнім замком. Місто багате на церкви, монастирі, костьоли, наприклад Свято-Троїцький Собор, Монастир єзуїтів, Костел святих Апостолів Петра і Павла, Лютеранська кірха. Також заслуговує уваги нова пам’ятка Луцька - Замок молодих скульпторів, його ще називають Замок Голованя.
Пам'ятки археології національного значення Волинської області
При підготовці цього матеріалу були використані такі джерела:
http://7chudes.in.ua
http://www.librcs.lutsk.ua
http://www.castles.com.ua
http://www.lutsk.ua
http://www.segodnya.ua