16:18 "Зелений" туризм у національному парку
| |
Проект Програми розвитку ООН в Україні /Глобального екологічного фонду (ПРООН/ГЕФ) "Зміцнення управління та фінансової стійкості національної системи природоохоронних територій в Україні" представив на Волині свою чергову новацію - програму підтримки міні-проектів, спрямованих на розвиток туризму в національних парках краю.
Нове напрацювання представників міжнародного співтовариства було презентоване на берегах озера Світязь, визнаного одним із семи природних чудес України. Це й не дивно, адже Шацький національний природний парк, частина території якого щоліта перетворюється на величезну рекреаційну зону, потребує першочергової уваги і особливих підходів.
- Із ПРООН ми вже співпрацюємо два роки, і кожен позначений конкретною технічною або матеріальною допомогою, - розповів його директор Володимир Найда. - В активі - обладнання візит-центру парку, облаштування рекреаційної зони та екологічної стежки, підготовка до друку представницьких видань "Шацький національний парк. Історія та сучасність", "Заповідна Волинь".
На 2010-й запланували створення сучасного наметового містечка для автотуристів, яке має стати модельним для інших територій, що періодично відчувають наплив рекреантів. А тепер - і допомога малому бізнесу...
Працівники проекту, активним партнером якого є Державна служба заповідної справи Міністерства охорони навколишнього природного середовища, у Шацькій райдержадміністрації презентували представникам місцевого бізнесу та управлінцям програму міні-грантів, головною метою яких є підтримка розвитку екологічного туризму.
- В усьому світі він розглядається як основа зміцнення фінансової стійкості національних парків та інших об'єктів заповідного фонду, - пояснив такий вибір точки прикладання зусиль координатор проекту ПРООН/ГЕФ Василь Толкачов.
-Метою програми міні-проектів є конкретна допомога щодо створення в Шацькому національному парку, національному парку "Прип'ять - Стохід" і регіональному ландшафтному парку "Прип'ять - Стохід" Рівненської області передумов для розвитку сталого туризму. А також підвищення інформованості місцевої громади щодо його організації, охорона та невиснажливе використання природних ресурсів, збереження історико-культурної спадщини.
Пріоритетними напрямками практичної допомоги є облаштування стоянок і кемпінгів, сільських гостьових будинків, малих форм інфраструктури туризму, маркування й облаштування існуючих та розробка нових екологічних туристичних маршрутів, організація прокату спорядження для туристів, публікація й розповсюдження друкованих матеріалів на тему охорони навколишнього середовища тощо.
- Враховуючи те, що проект ПРООН/ГЕФ спрямований на всю систему природоохоронних територій України, програма міні-проектів є пілотною, тож її позитивний досвід буде поширений на інші національні парки й заповідники. Наше завдання в рамках програми - налагодити партнерство між місцевим населенням, владою, бізнесом та адміністрацією парків, - доповнив старший менеджер ПРООН/ГЕФ Сергій Волков, котрий перед тим разом із першим заступником голови Державної служби заповідної справи Миколою Стеценком влаштував своєрідну ревізію вже зробленого під егідою авторитетних міжнародних інституцій у Шацькому національному парку та національному парку
"Прип'ять - Стохід". - Адже воно сприятиме розв'язанню не лише екологічних, а й соціально-екологічних проблем регіону. Роль проекту тут допоміжна, він оплачує тільки третину інвестиції - решту бере на себе заявник.
Загальний фонд на підтримку міні-проектів ( від тисячі до п'яти тисяч доларів США кожен ) становить досить пристойну суму - 350 тисяч доларів.
Отже, ПРООН/ГЕФ, залучений урядом до надання технічної допомоги в Україні, не тільки вчить новим технологіям, а й допомагає матеріально. Звісно, тим, хто прагне змін і хоче працювати по-новому.
Урядовий кур'єр
| |
Категория: ВОЛЫНЬ, ПОЛЕСЬЕ | Просмотров: 688 | | |
Всего комментариев: 0 | |