Историческая область в Восточной Европе. В настоящее время северная её часть (Северная Буковина)составляет Черновицкую область Украины без Хотинского района
Туристичні уподобання українців на відпочинок взимку залишились незмінні.
Ті хто хоче поєднати зимовий туризм і лікування обирають кримські санаторії. Та все ж більшість українців поїде відпочивати до Карпатського регіону - прогнозують експерти. Сприяє те, що власники готелів і садиб обрали правильну цінову політику. Вартість путівок залишили на рівні минулого року. Найбільший попит матимуть сільські садиби. Адже зелений туризм нині на піднесенні. Якщо там пропонують комфортний і доступний за ціною відпочинок.
Подъезжаем к самому высокогорному городу Украины - Рахову. Машину качает на витой горной дороге.
По горам, то тут, то там, разбросаны домики, а то и целые подворья с большими, чуть ли не "на полгоры", дворам с деревянными ограждениями. "Как жители тех вершин в магазин ходят?", - Спрашивает кто-то из путников. Склоны некоторых гор испещрены городами. "Как под таким углом можно овощи сажать?", - спрашиваю я.
Рахов производит впечатление небогатого го
... Читать дальше »
Чего ждать от украинских горнолыжных курортов в этом году: цены, новости, тенденции
На Днестровском каньоне в Ивано-Франковской области проходил Всеукраинский туристический форум (организаторы – Национальное географическое общество и Фонд «Україна – свята родина»). Обсуждали вопросы развития туризма в Украине в целом, «Газета по-киевски» же интересовалась самым актуальным сейчас туризмом – зимним, подключили к обсуждению и других экспертов.
Транскордонне співробітництво - один з пріоритетів у роботі ділових і владних кіл Закарпатської області. І це зрозуміло: регіон знаходиться на стику рубежів України й чотирьох інших держав - Словаччини, Румунії, Угорщини та Польщі. Отож кому, як не закарпатцям, співпрацювати з сусідами?
Транскордонне співробітництво сприяє поглибленню економічних, соціальних, науково-технічних, екологічних, культурних та інших взаємин між територіальними громадами, їх представницькими структурами, місцевими органами виконавчої влади Закарпаття та прилеглих областей згаданих країн. Про в
... Читать дальше »
"Соляной торговый путь Верхнего Потисья" - с таким докладом выступил заведующий кафедры туризма Ужгородского национального университета Федор Шандор на первой всемирной научной конференции по спелестеологическому туризму (вид туризма по антропогенным углублениям: шахты, рудники, золоторудные и т.п.).
Конференция состоялась в сербском городе Фрушка Гора.
В Европе, по словам Федора Шандора, спелестеологический туризм активно развит - туристы путешествуют шахтами, пещерами, другими углублениями,
... Читать дальше »
В селе Колочава Межгорского района Закарпатской области реконструируют исторический объект — Линию Арпада. Воплощать свою давнюю идею взялся народный депутат Украины от НУ-НС Станислав Аржевитин. Ему помогает художник из села Синевир Василий Шиндра.
В лесах на окраине Колочавы сохранились 28 железобетонных бункеров времен Второй мировой войны. Они входили в историческую оборонную Линию Арпада, построенную венгерскими военными. Станислав Аржевитин планирует превратить их в туристический объект.
— Теперь мы собираем по архивам необходимую информацию, — рассказывает
... Читать дальше »
Про зелений туризм на Путильщині кажуть: «На щастя, тут туризм ще не розвинутий, і можна відчути справжні гори і сільську атмосферу». І у райцентрі, і в окремих гірських селах є невеличкі приватні садиби. Тут туристам пропонують гуцульські будиночки та екологічно чисту їжу. Зазвичай будинки розраховано на п’ять-шість сімей. Такі садиби зажили популярності серед іноземців та сімей із великих міст. Також помешкання у горах здобули неабияку популярність серед автотуристів, які на власному автомобілі подорожують мальовничими селами країни. У моді – походи до ста
... Читать дальше »
Редкие артефакты передала музейному учреждению в Ужгороде вдова археолога Михаила Потушняка. Такой древней посуды в Украине больше нет, уверяют ученые. Найденным на территории Закарпатья керамическим изделиям, орудиями труда и предметам искусства - восемь тысяч лет.
Коллекция станет сенсацией для европейской археологии, говорят ученые. Потушняк открыл неизвестную до сих пор культуру и доказал: первые земледельцы и скотоводы на наших землях жили в современном Закарпатье.
Уникальные находки периода неолита подарил
... Читать дальше »
Концепція розроблялась консорціумом громадських організацій, до якого увійшли Асоціація розвитку малого і середнього бізнесу та інновацій „Ужгород – ХХІ вік”, Закарпатське РВ АМУ, ГО „Паннонія”, Агентство місцевого розвитку та інформаційних ресурсів „Євро поліс”, а також – із залученням провідних науковців і експертів краю. Розробка виконана в рамках проекту Програми Добросусідства ЄС Польща – Білорусь – Україна „Створення передумов прикордонних територій на базі замкових комплексів”, партнером якого виступив відомий польський музей – замок у місті Ланцут. Біогр
... Читать дальше »
Хоч як би муляло свідомість слово "криза", все-таки це явище має й позитивний бік. Наприклад, криза виховала патріотизм серед українців. Багато з них цього року відпочивали не в заморських краях, а вдома. Хтось у Криму, хтось у Затоці, а хтось вирішив нарешті випробувати усі принади сільського туризму. У Держслужбі туризму й курортів повідомили, що мандри до сіл користуються все більшим попитом серед українців. Село - це романтика, оздоровлення й недорогий сервіс.
За даними Володимира Васильєва, голови правління Спілки сприяння розв
... Читать дальше »