Вы вошли как Гость
Группа "Гости"Приветствую Вас Гость!
Вторник, 17.10.2017, 00:09
Главная | Мой профиль | Регистрация | Выход | Вход | RSS

Категории разделов

ЛЬВОВ, Львовская обл. [192]
Новые факты и события по достопримечательностям которые внесены в список всемирного наследия ЮНЕСКО, 1998 и многое другое
ПОДОЛЬЕ [53]
Винницкая, Хмельницкая, Тернопольская области
АР КРЫМ [490]
Новости Столицы и области [222]
Все туристические новинки Киева в одном разделе
Новости СЕВАСТОПОЛЯ [94]
Херсонес "Таврический"
Украина, туризм, ЕВРО 2012 [116]
информационный центр "Укринформ"
Новости ВОСТОЧНОЙ и юго-восточной Украины [137]
Харьковская обл., Донецкая обл., Луганская обл. Днепропетровская обл., Запорожская обл.
ЗАКАРПАТЬЕ, ПРЕДКАРПАТЬЕ [319]
край туризма, жемчужина туристической Украины. Добро пожаловать в Карпаты!!!
ВОЛЫНЬ [29]
POST Житомирской, Ровенской и Волынской обл.
Новости Южных областей Украины [129]
Самые горячие новости с жаркого Юга Украины (Николаевская, Херсонская, Одесская обл.)
БУКОВИНА [19]
Историческая область в Восточной Европе. В настоящее время северная её часть (Северная Буковина)составляет Черновицкую область Украины без Хотинского района
СЕВЕР УКРАИНЫ [51]
Сумская и Черниговская обл.
Новости ЦЕНТРАЛЬНЫХ обл. [33]
Кировоградская обл., Черкасская обл., Полтавская обл.
АВИАТРАНСПОРТ [45]
"Воздушные" Новости
Новости АРХЕОЛОГИИ [129]
Уникальные находки, древние памятники. События, которые меняют ход истории
КОНТРАБАНДА ИСТОРИКО-КУЛЬТУРНЫХ ЦЕННОСТЕЙ [32]
Работа украинской таможни по возврату ценностей, которые представляют собой потерянное культурное наследие

Чего не хватает сайту

«  Октябрь 2017  »

НOВОСТИ САЙТА:

- Памятники археологии Автономная республика Крым. Алушта Археологический комплекс "АЛУСТОН"-византийская сторожевая крепость:цитадель,базилика,храм,некрополь

- Cтатья, отчёт Рецепт отличного настроения на Новогодние праздники - ЗАКАРПАТЬЕ

- История и краеведение Пещерные комплексы, храмы, монастыри.КИЕВ Звіринецькі печери

- История и краеведение Церкви, костёлы, синагоги. Тернопольская обл. БУЧАЧ Покровская церковь,(Церква Святої Покрови опіки Матері Божої (1755 р.)

- История и краеведение Предкарпатье - ГУЦУЛЬЩИНА. Села Косівського району с.Соколівка

- Cтатья, отчёт Мыс Айа. Фотоотчёт

- ФотоальбомПРИРОДНОЕ БОГАТСТВО УКРАИНЫЛандшафный заказник "Мыс Айа"

- Cтатья, отчёт Тростянец - один день отличного отдыха

- История и краеведение 7 чудес Украины Кам'яні баби-кам'яна пластика від ІІІ тис.до н.е. - ХІІІ ст. н.е.

- Cтатья, отчёт Маленька подорож Заславськими руїнами

село Соколівка, Косівського району

Перша письмова згадка про с. Соколівка, Косівського району, яке розташоване біля підніжжя хребтів Брусний, Сокільський, Стара, Семенова датується 1630 роком.
Через село протікає річка Рибниця.

Село межує з такими селами як Бабин, Город, Яворів, Річка. Відстань від Косова 8 км., від залізничної станції Вижниця — 19 км. 34 км від залізничної станції Заболотів. Соколівка розташована на висоті 450 м. над рівнем моря.

річка Рибниця

С. Соколівка налічує 22 вулиці: Центр, Берег, Площа, Леви, Зелена вулиця, Верхній Погар, Верхній Глигул, Калинки, Блудівка, Луг, Менники, Нижній Мокрий, Верхній Мокрий, Річка, Босня, Горби, Берківка, Нижній Погар, Нижній Глигул, Брусний, Поліна, Сокільський.

В селі є восьмирічна школа, будинок культури, бібліотека, лікарня, аптека, декілька магазинів, відділення зв'язку, ощадна каса.

Музей Т. Г. Шевченка, що працює при школі, тримає тісний зв'язок з Снятинським літературно-меморіальним музеєм Марка Черемшини, а також з відомим болгарським літературознавцем Петком Атанасовим, який у 1964 році відвідав Соколівку і подарував свої видані роботи про великого Кобзаря.

На території Соколівки проводяться розвідувальні роботи. Тут виявлено мінеральні води й нафту.
Більшість населення надомники і веде індивідуальні господарства. У селі розвинена вишивка, ткацтво. У селі проживає 27 народних майстрів.

У 1904 р. в селі засновано читальню «Просвіти», яка діяла до 1939 р. Тут побудовано Народний дім у 1968 р, де розмістилася бібліотека, кіноустановка, громадський краєзнавчий музей, народний університет образотворчого мистецтва. Діють ансамблі «Веселка» та «Маланка».

У селі є такі пам’ятки історії та культури:

- Святодухівська церква 1876 р.

- Хрест на кутку Блудівка, пам’ятник полеглим у роки Другої світової війни

- Хрест у центрі села, поставлений в 1945 р. Г. Ключуком.

Жителі Соколівки відзначаються високою національною свідомістю. Семеро з них були січовими стрільцями, а у боях з енкаведистами полягли 26 соколівчан — повстанців, до каторжних робіт були засуджені 27 чоловік, вивезені до Сибіру 70 чоловік. Багато лиха принесли й інші окупанти: 58 людей були вивезені на примусові роботи до Німеччини, а 1944 р., окупанти розстріляли 17 ні в чому не винних соколівчан. 16 жителів села полягли на радянсько-німецькому фронті.

ДЕ ЗУПИНИТИСЯ:

Приватна садиба "Струків"
Адреса:

вул. Поліна,
с. Соколівка, Косівський р-н,
Івано-Франківська обл.,
тел.:(03478) 6-24-35, (067) 810-74-31

Опис:
Садиба знаходиться біля автотраси Косів-Верховина на березі річки Рибниця, в мальовничому гуцульському селі. Ви зможете взяти участь у традиційних гуцульських святах. Пропонуються мандрівки в гори та сходження на найвищі вершини Карпат. До послуг гостей садиби затишні кімнати, супутникове телебачення, страви справжньої гуцульської кухні, трансфери до гірськолижного витягу (7 км).

Приватна садиба "У Савків"
Адреса:

с. Соколівка; кут Поліна, 1
Василь Сумарук
(098)641-57-60; (098)518-00-76, (03478)622-72

Умови:
Дерев’яний двохповерховий будинок який одночасно може прийняти 10-12 осіб (6 кімнат: 3 - двомісні номери та 3 - одномісні номери). Санвузли на першому і другому поверхах (туалет, умивальник), окремо сауна з душовими кабінами. Є можливість самостійно готувати їжу, кухня обладнана всім необхідним (мікрохвильва піч, електро плита, електро чайник, холодильник, столовий та кухонний посуд, шашлична). Оселя має балкон – террасу з видом на село Соколівка а також долину річки Рибниця. Гараж на 4-и машини.

Зручності для велосипедистів:
Велогараж+
Мийка для велосипедів+
Прання одягу+
Сушіння одягу+
Набір інструментів+
Інформація про веломаршрути+
Велопрокат-
Сніданки

Розташування:
Оселя знаходиться на куті Поліна 500м. від головної дороги Косів- Верховина, повертати до с.Річка з центру с. Соколівка від церкви. 20м. до лісу, 40м. до річки Рибниця, 2км. до виходу на хребет Сокільський. Поруч проходять цікаві велосипедні маршрути на хребет Сокільський, а також на хребет Річківський Буковець.